Złotówki a inne waluty.

Złotówki a inne waluty.
Rada Polityki Pieniężnej rpp posiedzenia zapowiada posiedzenie w sprawie finansów stopy zwrotu koszty transakcyjne i koszty transakcyjne na giełdzie forex zapoznaj się z rodzajami fundusze inwestycyjne rodzaje i wybierz najkorzystniejszy dla Ciebie

Okazuje się, że bardzo wielu polaków, którzy pracują zagranicą są przywiązani do swojej waluty, czyli do polskich złotówek. Zamiast przestawić się na życie zagranicą, na Wyspach Brytyjskich, w Niemczech czy Stanach Zjednoczonych i obliczać wszystko w tamtejszych walutach: funtach brytyjskich, euro czy też dolarach amerykańskich uparcie wracają do własnej waluty. Wszystko przeliczają na złotówki i najchętniej wkładają pieniądze na lokaty w polskich bankach, lub wysyłają je do rodziny do Polski i odkładają złotówki w kraju.

kapitał obrotowy,kapitał netto firmy

Dlaczego tak jest? Ciężko to stwierdzić. Najprawdopodobniej jest tak dlatego, że większość z tych ludzi o niczym innym nie myśli i nie marzy niż o tym, żeby wrócić do kraju i wybudować nowy dom za polskie pieniądze lub za zgromadzony zagranicą kapitał, ale wymieniony na polskie pieniądze założyć tutaj jakąś własną firmę.

Do tego są oni bardzo przywiązani do naszej własnej waluty. Widzą, jak wahają się kursy franków szwajcarskich i euro, jak spadła wartość funtów brytyjskich i jak staniał dolar odkąd Amerykę opanował kryzys. Polski złoty zawsze wydaje się Polakom na tym samym poziomie. Choć to sprawa bardziej skomplikowana to można to także uznać za przejaw patriotyzmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *