Waluty tu i tam.

Waluty tu i tam.
wartość ropy naftowej,notowania ropa naftowa towarzystwo funduszy fundusz agiofunds agiofunds zbiera wysokie notowania

Okazuje się, że bardzo wielu Polaków ceni sobie obce waluty. Przede wszystkim chcą oni mieszkać zagranicą i tam zarabiać, ale zarobione tam pieniądze przywozić do Polski i wydawać je tutaj. Oczywiście jest to bardzo opłacalne. Zwłaszcza kiedy waluty, o których mówimy to funty brytyjskie, dolary amerykańskie czy euro. Nie oszukujmy się są to waluty bardzo pożądane przez Polaków, bowiem mają one wyższą wartość niż polski złoty.

giełda papierów wartościowych akcje w pakietach na gpw oraz akcje w pakietach

Pensja, która otrzymujemy w obcej walucie zazwyczaj jest wyższa niż polska średnia krajowa, stąd też ciepły i pozytywny stosunek do obcej waluty i chęć zarabiania tam pieniędzy, ale przywożenia ich i wydawania w Polsce. Wtedy możemy wydać naprawdę bardzo dużo.

Oczywiście odwrotnie jest gdy zarabiamy w Polsce i jedziemy na wakacje zagranicę i tam wydajemy swoja pensję, a czasem nawet kilka pensji odłożonych skrupulatnie. Wtedy wygląda to zupełnie inaczej i widać jakie są dysproporcje. Łatwiej więc zostać latem w Polsce i wydawać pieniądze, które się zarobiło. Wtedy choć, jak po każdych wakacjach, odczuwamy pustkę w portfelu – tego się bowiem nie da uniknąć – ale także nie odczuwamy aż tak drastycznych różnic między przychodami a wydatkami. To bardzo złożone kwestie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *