Waluty tu i tam.

Waluty tu i tam.
www.bg-consulting.pl

Okazuje się, że bardzo wielu Polaków ceni sobie obce waluty. Przede wszystkim chcą oni mieszkać zagranicą i tam zarabiać, ale zarobione tam pieniądze przywozić do Polski i wydawać je tutaj. Oczywiście jest to bardzo opłacalne. Zwłaszcza kiedy waluty, o których mówimy to funty brytyjskie, dolary amerykańskie czy euro. Nie oszukujmy się są to waluty bardzo pożądane przez Polaków, bowiem mają one wyższą wartość niż polski złoty.

Pensja, która otrzymujemy w obcej walucie zazwyczaj jest wyższa niż polska średnia krajowa, stąd też ciepły i pozytywny stosunek do obcej waluty i chęć zarabiania tam pieniędzy, ale przywożenia ich i wydawania w Polsce. Wtedy możemy wydać naprawdę bardzo dużo.

Oczywiście odwrotnie jest gdy zarabiamy w Polsce i jedziemy na wakacje zagranicę i tam wydajemy swoja pensję, a czasem nawet kilka pensji odłożonych skrupulatnie. Wtedy wygląda to zupełnie inaczej i widać jakie są dysproporcje. Łatwiej więc zostać latem w Polsce i wydawać pieniądze, które się zarobiło. Wtedy choć, jak po każdych wakacjach, odczuwamy pustkę w portfelu – tego się bowiem nie da uniknąć – ale także nie odczuwamy aż tak drastycznych różnic między przychodami a wydatkami. To bardzo złożone kwestie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *