Waluty i ich pochodzenie.

Waluty i ich pochodzenie.
www.california-tan.pl

Okazuje się, że na geografii uczy się dzieci nie tylko tego, gdzie jaki kraj jest położony, ale także trzeba im przedstawić waluty, jakie są w danych państwach środkami płatniczymi. Zazwyczaj więc w repetytoriach geograficznych oraz kompendiach wiedzy również wzmianki o tym, jakie gdzie są waluty także się znajdują. Pomaga to bowiem bardzo podczas wyjazdów zagranicznych, bo zawsze wiemy jakie pieniądze musimy wcześniej, przed wyjazdem nabyć.

Waluty mają oczywiście znaczenie w międzynarodowych stosunkach finansowych. Są takie, które mają silniejszą pozycję i są bardziej znane oraz takie, których znaczenie jest mniejsze, a nawet nie można ich specjalnie wywozić z krajów, w których obowiązują. Wobec tego waluty dzielą się na twarde, dobrze wymienialne oraz na miękkie czyli słabe waluty. Te drugie to waluty o niskiej wymienialności, taki, które trudno zdobyć i trudno je wywieźć z kraju, w którym są obowiązującym środkiem płatniczym. Przykładem takiego kraju jest Tunezja a waluty – dinar tunezyjski.

Te najbardziej znane waluty to oczywiście funt brytyjski czyli jednostka płatnicza Wielkiej Brytanii, euro obowiązujące w prawie całej Unii Europejskiej, dolar amerykański – jednostka płatnicza Stanów Zjednoczonych oraz obowiązujący w Szwajcarii frank szwajcarski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *