wakacje

Waluty tu i tam. 0

Waluty tu i tam.

Okazuje się, że bardzo wielu Polaków ceni sobie obce waluty. Przede wszystkim chcą oni mieszkać zagranicą i tam zarabiać, ale zarobione tam pieniądze przywozić do Polski i wydawać je tutaj. Oczywiście jest to bardzo opłacalne. Zwłaszcza kiedy waluty, o których mówimy to funty

Czytaj dalej
Różne waluty w różnych sytuacjach. 0

Różne waluty w różnych sytuacjach.

Okazuje się, że niektórzy odkładają pieniądze, ale nie są to polskie waluty, a waluty zagraniczne. Wiele osób lokuje swoje oszczędności w pieniądzach innych niż złotówki. Powodów jest wiele, ale pewnie ten najbardziej oczywisty to mniej stabilny kurs złotego i jego słabsza

Czytaj dalej
Rodzaje walut i ich nazw. 0

Rodzaje walut i ich nazw.

Okazuje się, że niektórzy śledzą z zapartym tchem kursy walut, a inni w ogóle nie wiedzą czym są waluty. Nie rozróżniają tego, co ma znaczenie międzynarodowe, a co krajowe oraz o co właściwie chodzi z walutami i skąd biorą się ich nazwy i oznaczenia.

Czytaj dalej
Rodzaje walut. 0

Rodzaje walut.

Kiedy wyjeżdżamy zagranicę powinniśmy wcześniej wymienić pieniądze, bowiem tam gdzie pojedziemy o wiele bardziej przydadzą nam się inne waluty a nie polskie pieniądze.

Oczywiście najłatwiej załatwić to, kiedy wyjeżdżamy do jednego z krajów europejskich, bowiem waluty, za które tam się kupuje to euro.

Czytaj dalej