Różne waluty w różnych sytuacjach.

Różne waluty w różnych sytuacjach.

Okazuje się, że niektórzy odkładają pieniądze, ale nie są to polskie waluty, a waluty zagraniczne. Wiele osób lokuje swoje oszczędności w pieniądzach innych niż złotówki. Powodów jest wiele, ale pewnie ten najbardziej oczywisty to mniej stabilny kurs złotego i jego słabsza pozycja względem walut innych krajów.

Polacy wierzą w moc euro, funta brytyjskiego czy dolara i kiedy wymieniają pieniądze i chcą je wpłacić na lokatę decydują się na takie właśnie waluty. Takie posunięcia są mniej lub bardziej udane, ale nie ma co ukrywać, że różne waluty dają różne możliwości. Oczywiście wiąże się to także z tym, że Polacy w pewnym momencie decydowali się na to, aby brać kredyty mieszkaniowe w innych niż polska walutach. Bardzo popularnym było branie kredytu na mieszkanie we frankach szwajcarskich. Dzisiaj także ludzie się na to decydują, ale tez sporo osób przywiązanych jest do swojej własnej waluty i decyduje się na kredyt w złotówkach.

Poza tym Polacy wymieniają waluty na obce zawsze kiedy wyjeżdżają na wakacje, bowiem trudno jest poruszać się zagranicą bez obowiązującej w danym kraju waluty. Najczęściej jest to euro – czyli waluta prawie całej Unii Europejskiej, która jest w niej najpopularniejszym środkiem płatniczym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *