Rodzaje walut.

Rodzaje walut.

Kiedy wyjeżdżamy zagranicę powinniśmy wcześniej wymienić pieniądze, bowiem tam gdzie pojedziemy o wiele bardziej przydadzą nam się inne waluty a nie polskie pieniądze.

Oczywiście najłatwiej załatwić to, kiedy wyjeżdżamy do jednego z krajów europejskich, bowiem waluty, za które tam się kupuje to euro. Wszędzie możemy we Francji i Niemczech oraz Włoszech kupować za euro, bowiem to waluty znane tam i oficjalne w danych krajach. Kiedyś kiedy nie było jeszcze strefy euro problem waluty był dość męczący, bowiem jadąc w objazdową wycieczkę po całej Europie trzeba było w każdym kraju kupować inne waluty. Zazwyczaj więc po takich wakacjach zostawały różne monety i banknoty z różnych krajów, bowiem nigdy nie udało się wydać wszystkiego.

Odkąd obowiązuje jedna, wspólna waluta w prawie całej Europie tego problemu już nie ma. Za euro można kupić wszędzie i nie ma problemu z wymienieniem tej waluty nigdzie. Innymi walutami, które są bardzo popularne i choć nie obowiązują we wszystkich krajach, ale łatwo jest je zamienić na euro albo na polskie złotówki to oczywiście dolary amerykańskie a także funty brytyjskie. Ponieważ bardzo wielu Polaków pracuje na Wyspach są oni przywiązani do tej ostatniej waluty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *